Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroční valná hromada_Zpráva o činnosti za rok 2007

8. 4. 2008
Zpráva o činnosti SDH za rok 2007 Vážené hašičky a hašiči, vážení přítomní. Rok 2007 byl pro náš sbor připomínkou 100. výročí založení SDH v Načešicích. Chtěli jsme toto výročí oslavit něčím neobvyklým a domnívám se, že se nám to povedlo. V letošním roce bylo založeno ženské hasičské družsvo, které se poprvé představilo na domácí soutěži. Nebylo to jenom zpestření soutěže pro publikum. Ženské družstvo se pravidelně účastnilo soutěží a postupně nabíralo zkušenosti. Jejich činnost bude pokračovat i v roce 2008. Chtěl bych poděkovat paní Radce Kührové a SDH Heřmanův Městec za pomoc při výcviku našeho ženského družstva. Díky založení ženského družstva se v roce 2007 rozrostla členská základna SDH Načešice o 12 nových členů. V průběhu roku byly vytvořeny nové stránky SDH Načešice a to pomocí internetové služby E-stránky, které nabízejí jednoduché vytvoření webových stránek. V průběhu roku se na elektronické adrese www.sdh-nacesice.estranky.cz objevovaly aktuální informace o dění SDH Načešice. Tyto stránky se však budou plnit tak, jak my budeme do nich přispívat. Tímto bych chtěl poprosit všechny přítomné o poskytnutí jakýchkoliv dokumentů týkajících se historie SDH Načešice, písemné dokumenty i fotografie. Chtěli bychom na našich webových stránkách nejenom mapovat současné dění, ale i historii a technické vybavení. Chtěl bych se dále zmínit o dalších aktivitách, které probíhaly v SDH Načešice nebo na kterých se členové SDH Načešice podíleli. 1. Pro tréninkové účely a pro použití v následujících ročnících soutěže byla vyrobena hasičská káď, která již byla otestována při trénincích. Při této příležitosti bych chtěl poděkovat všem, kteří se na její výrobě podíleli. 2. Pro potřeby SDH Načešice byla vybudována nástavba na přívěsný vozík. 3. Členové SDH Načešice pomáhali na jaře naší obci při sázení stromků. Pokud se bude akce opakovat, přijdeme opět pomoci. 4. Účast členů SDH Načešice na dětském dni. 5. Účast členů SDH Načešice při organizování Mikulášské besídky. 6. Příprava předvánoční besídky s rozdáváním betlémského světla v hasičské zbrojnici. Chtěl bych poděkovat všem členům SDH Načešice, kteří se v uplynulém roce 2007 podíleli na aktivitách SDH Načešice ať to jsou hasičské zásahy, údržbové práce, hasičský sport, nebo další občanské aktivity a přeju jim hodně zdaru do další práce. V Načešicích 12.1. 2008